Ogłoszenia parafialne – Objawienie Pańskie 06.01.2024r.

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu,   wspominamy   i  przeżywamy  tajemnice  zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 31 marca. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 14 lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja. Zesłanie Ducha Świętego 19 maja. Uroczystość Najświętszego  Ciała  i  Krwi  Pańskiej  30 maja.

W dniu 1 grudnia przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen. 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w naszej tradycji Świętem Trzech Króli i z tej racji zachęcam aby po Mszy zabrać z koszyczka poświęconą kredę i oznaczyć w tradycyjny sposób drzwi naszych domów i mieszkań pisząc litery: “C+M+B” oraz rok bieżący. Napis oznacza “Christus mansionem benedicat” i symbolizuje błogosławieństwo Chrystusa dla domu. W tym roku kolęda parafialna odbywa się tradycyjnie od drzwi do drzwi. Plan kolędy jest wywieszony na drzwiach, w gablotce i na stronie internetowej.

2. Nasza parafia liczy ponad 3000 mieszkańców. W roku 2023 odbyło się  w naszej kaplicy i kościele 31 chrztów (w roku 2022 chrztów było 35). 12 parafian odprowadziliśmy na drogę do wieczności (2022 – 18 parafian). W roku 2023 pięć par zawarło sakramentalny związek małżeński (2022 – 6 par). Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 51 dzieci (2022 – 45 dzieci). Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 38 młodych ludzi ( 2022 – 31 osób). W 2022 rozdano ok. 21 tys. a 2022 – 20 tys. Komunii Świętych.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message