Ogłoszenia parafialne – Objawienie Pańskie 06.01.2021 r.

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu,   wspominamy   i  przeżywamy  tajemnice  zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 4 kwietnia. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 17 lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 16 maja. Zesłanie Ducha Świętego 23 maja. Uroczystość Najświętszego  Ciała  i  Krwi  Pańskiej  3 czerwca.

W dniu 28 listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen. 

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w naszej tradycji Świętem Trzech Króli i z tej racji zachęcam aby po Mszy zabrać z koszyczka poświęconą kredę i oznaczyć w tradycyjny sposób drzwi naszych domów i mieszkań pisząc litery: “C+M+B” oraz rok bieżący. Napis oznacza “Christus mansionem benedicat” i symbolizuje błogosławieństwo Chrystusa dla domu. W tym roku z przyczyn obiektywnych nie będzie tradycyjnej kolędy parafialnej ale zapraszam parafian aby w gronie domowników zorganizowali wspólną modlitwę błogosławieństwa domu i rodziny, zaśpiewali kolędę i spotkali się przy stole. Pewnie najlepszym dniem ku temu jest Objawienie Pańskie, ale można to uczynić również przez cały styczeń. Woda Święcona znajduje się w beczce przy wyjściu z kaplicy. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się Modlitwa Kolędowa, którą można się posłużyć przy obrzędzie.
  2. Nasza parafia liczy ok. 3000 mieszkańców. W roku 2020 odbyło się w naszej kaplicy 38 chrztów (w roku 2019 chrztów było 46). 13 parafian odprowadziliśmy na drogę do wieczności (2019 – 14 parafian). W roku 2020 dwie pary zawarły sakramentalny związek małżeński (2019 – 6 par). Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 59 dzieci (2019 – 30 dzieci). Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 42 młodych ludzi ( 2019 – 47 osób). W 2020 rozdano ok. 14 tys. Komunii Świętych.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message