Ogłoszenia parafialne – Objawienie Pańskie 06.01.2021 r.

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu,   wspominamy   i  przeżywamy  tajemnice  zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 4 kwietnia. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 17 lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 16 maja. Zesłanie Ducha Świętego 23 maja. Uroczystość Najświętszego  Ciała  i  Krwi  Pańskiej  3 czerwca.

W dniu 28 listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen. 

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w naszej tradycji Świętem Trzech Króli i z tej racji zachęcam aby po Mszy zabrać z koszyczka poświęconą kredę i oznaczyć w tradycyjny sposób drzwi naszych domów i mieszkań pisząc litery: “C+M+B” oraz rok bieżący. Napis oznacza “Christus mansionem benedicat” i symbolizuje błogosławieństwo Chrystusa dla domu. W tym roku z przyczyn obiektywnych nie będzie tradycyjnej kolędy parafialnej ale zapraszam parafian aby w gronie domowników zorganizowali wspólną modlitwę błogosławieństwa domu i rodziny, zaśpiewali kolędę i spotkali się przy stole. Pewnie najlepszym dniem ku temu jest Objawienie Pańskie, ale można to uczynić również przez cały styczeń. Woda Święcona znajduje się w beczce przy wyjściu z kaplicy. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się Modlitwa Kolędowa, którą można się posłużyć przy obrzędzie.
  2. Nasza parafia liczy ok. 3000 mieszkańców. W roku 2020 odbyło się w naszej kaplicy 38 chrztów (w roku 2019 chrztów było 46). 13 parafian odprowadziliśmy na drogę do wieczności (2019 – 14 parafian). W roku 2020 dwie pary zawarły sakramentalny związek małżeński (2019 – 6 par). Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 59 dzieci (2019 – 30 dzieci). Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 42 młodych ludzi ( 2019 – 47 osób). W 2020 rozdano ok. 14 tys. Komunii Świętych.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message