Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Wielkanoc: o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i o 18.00 a w poniedziałek wielkanocny o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. Za tydzień na zakończenie oktawy Wielkanocy, przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, do której przygotowujemy się przez Nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawianą przed wieczorną  Mszą Świętą o godz. 17.50. Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

4. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za duchowe oraz piękne przeżycie Triduum Paschalnego, za czas modlitwy i skupienia. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół do uroczystości, ołtarze a także same uroczystości, biorąc czynny udział w Liturgii Triduum i czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. W takich dniach jak te, które są za nami czujemy że jesteśmy wspaniałą wspólnotą i za to jeszcze raz dziękuję.

Chciałbym także złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i radość wypływająca ze zwycięstwa życia nad śmiercią, wiary nad zwątpieniem, nadziei nad rozpaczą i miłości nad cierpieniem przyniesie nam wszystkim upragniony pokój serca oraz obudzi w nas pragnienie życia razem z Chrystusem. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message