Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Wielkanoc: o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i o 18.00 a w poniedziałek wielkanocny o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. Za tydzień na zakończenie oktawy Wielkanocy, przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, do której przygotowujemy się przez Nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawianą przed wieczorną  Mszą Świętą o godz. 17.50. Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

4. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za duchowe oraz piękne przeżycie Triduum Paschalnego, za czas modlitwy i skupienia. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół do uroczystości, ołtarze a także same uroczystości, biorąc czynny udział w Liturgii Triduum i czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. W takich dniach jak te, które są za nami czujemy że jesteśmy wspaniałą wspólnotą i za to jeszcze raz dziękuję.

Chciałbym także złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i radość wypływająca ze zwycięstwa życia nad śmiercią, wiary nad zwątpieniem, nadziei nad rozpaczą i miłości nad cierpieniem przyniesie nam wszystkim upragniony pokój serca oraz obudzi w nas pragnienie życia razem z Chrystusem. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message