Ogłoszenia parafialne – Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024r.

1. Przeżywamy niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Urszuli Ledóchowskiej w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciał i Krwi Pańskiej, w piątek – święto Nawiedzenia NMP Wspomożycielki Wiernych a w sobotę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika.

2. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 w kościele i po procesji przy czwartym ołtarzu. Procesja w tym roku przebiegać będzie od kościoła ul. Raduńską w dół do ul. Sportowej i dalej do świetlicy wiejskiej. Proszę o udekorowanie domów i okien na trasie procesji. Zapraszam do licznego udziału w procesji, która jest okazją do zamanifestowania wiary. Proszę także o przygotowanie asysty procesyjnej i jeśli to możliwe o dostarczenie płatków dla dziewczynek sypiących kwiatki. Dzieci komunijne i rocznicowe niech wezmą udział w procesji w swoich strojach. Po Bożym Ciele przeżywać będziemy oktawę ale bez tradycyjnej procesji wokół kościoła. Tylko w niedzielę w oktawie po Mszy o godz. 10.00 będzie procesja, na którą zapraszamy asystę, dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Po Bożym Ciele w piątek od godz. 16.30 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna zakończona nabożeństwem.

3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00 W Borzęcinie majowe tradycyjnie przy kapliczce o godz. 19.00. Miesiąc czerwiec, który rozpoczniemy w sobotę poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót m-ca a od godz. 9.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Z racji tego, że od 3 czerwca będę przebywał w szpitalu na rehabilitacji okazja do spowiedzi będzie w piątek będzie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci pierwszokomunijne.

5. dzisiaj w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela o godz. 18.00 w kaplicy, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Jest Także magazyn Gość Niedzielny Extra po 14 zł.

7. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy i kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message