Ogłoszenia parafialne –  Niedziela Palmowa 10.04.2022 r.


1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Ofiary z palemek przeznaczone są na kwiaty i wystrój Ołtarza Grobu Pańskiego.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30

3. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w kaplicy w poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 16.30 d0 18.00

5. W środę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną (chorych z poza listy można zgłaszać po Mszach Św.)

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.To dzień dziękczynienia za sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.30 zapraszamy na wspólne czuwanie. W Wielki Piątek adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. O godz. 15.00, w godzinę Męki Chrystusa, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W tym dniu nie ma Mszy Św. a Liturgia obejmuje liturgię Słowa Bożego, adorację Krzyża, Komunię Św. i procesję do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00 a o godz. 21.30 zapraszamy na wspólne śpiewnie Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. O godz. 9.30 zapraszam na wspólną adorację dzieci, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Święcenie pokarmów w kaplicy o godzinach: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 oraz o 14.30. O godz. 15.00 zapraszamy na różaniec. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.30. Jest to najbardziej uroczysta Msza św. w ciągu roku i składa się z Liturgii Światła (przynosimy ze sobą świece), z rozbudowanej Liturgii Słowa Bożego, Liturgii Chrzcielnej i Eucharystycznej. Msza Św. Rezurekcyjna z procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie asysty procesyjnej (baldachim i sztandary parafialne). Celebracja Triduum Paschalnego wprowadza nas w świętowanie Wielkanocy. Zachęcam, aby uczestniczyć w liturgii tych poszczególnych dni a szczególnie zapraszam na wspólne i indywidualne adoracje Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, które będą znajdować się w kościele – pamiętajmy aby ubrać się odpowiednio. W Niedzielę Wielkanocną Msze Św. o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00)

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.


Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

Inne informacje

Send Us A Message