Ogłoszenia parafialne –  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.


1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpoczyna w liturgii Oktawę Wielkanocną. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego do którego przygotowujemy się duchowo przez nowennę. Nowenna odmawiana jest 10 min.  przed Mszą Świętą w dni powszednie a jutro w poniedziałek wielkanocny przed Mszą o godz. 8.00. Z racji Oktawy nie obowiązuje post piątkowy.

2. Dzisiaj w niedzielę po Rezurekcji Msze Święte jeszcze o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W II Dzień Świąt Msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30, nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00.

3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

4. Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Chciałbym podziękować bardzo serdecznie wszystkim zaangażowanym w świąteczne przygotowanie do Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Za przygotowanie Ołtarzy Ciemnicy i Grobu Pańskiego, świątecznego przygotowania kościoła i kaplicy, (szczególne podziękowanie należy się za wyposażenie w nowe ławki naszego kościoła). Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom świeckim zaangażowanym w Liturgię Triduum swoim śpiewem i czytaniem ale także fizycznie pracą by wszystko było przysłowiowo zapięte na ostatni guzik. Dziękuję również asyście modlitewnej przy Najświętszym Sakramencie i Liturgicznej. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasz trud. Dziękuję także za wszystkie życzenia i przejawy życzliwości. Bóg zapłać.

Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie całej ziemi upragniony pokój. Obyśmy wszyscy zrozumieli, że w Jego ranach jest nasze zdrowie i cieszyli się Jego obecnością wśród nas. Niech napełni nas odwagą, abyśmy otworzyli serca na ludzi, których stawia na naszej drodze i do których nas posyła. Niech trwa Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.


Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

Inne informacje

Send Us A Message