Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 09. 04. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, która wprowadza nas w Wielki Tydzień.

2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

3. Dzisiaj po Mszach Św. można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój kaplicy. Ofiary z palemek wielkanocnych są także przeznaczone na ten cel. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które z wielkim poświęceniem troszczą się o naszą kaplicę i jej wygląd, szczególnie w ostatnim czasie, gdy tak wiele się zmieniło i w wystroju nowego pojawiło. Proszę też o pomoc osobom zaangażowanym i pomoc w przygotowaniu liturgicznym Triduum Paschalnego.

4. Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Środę przed Mszą Św. od godz. 16.30. Proszę, aby znaleźć czas w krzątaninie przedświątecznej i skorzystać z tej możliwości.

5. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Można także zabrać za darmo miesięcznik Dobre Nowiny.

6. W tym roku po raz pierwszy będziemy przeżywać Triduum Paschalne w naszej wspólnocie parafialnej. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. To dzień dziękczynienia za Sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Ciemnicy i adoracja do godz. 22.30. O godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie prowadzone przez wspólnotę Kościoła Domowego. W Wielki Piątek adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 . W tym dniu nie ma Mszy a Liturgia obejmuje Liturgię Słowa Bożego, adoracje Krzyża, Komunie Św. i procesję do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.30 a o godz. 21.30 zapraszamy na Gorzkie Żale. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Wielką sobotę adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. O godz. 9.00 zapraszam dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, na wspólną adorację. Święcenie pokarmów w kaplicy o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. O godz. 15.00 zapraszamy na różaniec. O godz. 20.00 zapraszamy na Wigilię Paschalną, która jest najbardziej uroczystą Mszą Św. w ciągu roku i składa się z Liturgii światła (przynosimy ze sobą świece), z rozbudowanej Liturgii Słowa Bożego, Liturgii chrzcielnej i eucharystycznej. Celebracja Wigilii Paschalnej wprowadza nas w świętowanie Wielkanocy. Msza Św. Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 rano. Proszę o przygotowanie asysty procesyjnej ( Baldachim i Sztandar parafialny).

7. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message