Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023r.

Gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Można dzisiaj obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach.

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedziele Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdański Oliwie, we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów o godz. 8.00, 10.00 i 11.30) a w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Jacka.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedziele Mszy wieczornej o godz. 18.00 a w dni powszednie zasadniczo Msze będą odprawiane na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. Dzisiaj w niedzielę 13 sierpnia z racji dnia fatimskiego po Mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu w dniu 26 sierpnia, gdzie będzie możliwość uczestniczenia w drodze krzyżowej i eucharystii oraz będzie czas na modlitwę osobistą i zwiedzanie. Koszt 50 zł. zapisy telefonicznie: 601 654 404 oraz 661 911 867.

5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP we wtorek w ramach ogólnopolskiej akcji będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc ofiarom powodzi w Słowenii.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message