Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła 20.08.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Piusa X, we wtorek – wspomnienie NMP Królowej, w czwartek – święto Św. Bartłomieja apostoła a w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze Święte o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedziele Mszy wieczornej o godz. 18.00 a w dni powszednie zasadniczo Msze będą odprawiane na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. W sobotę 26 sierpnia o godz. 18.00 Msza Św. za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz. 17.30 modlitwy wstawiennicze, różaniec oraz błogosławieństwo relikwiami.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze w dniach 2 – 3 września br. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 spod kościoła Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim. Powrót w niedziele późnym wieczorem. Koszt 200 zł. w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy do poniedziałku 21 sierpnia w parafii w Pruszczu.

5. Zapraszamy dzieci młodsze i starsze na festiwal teatrów lalkowych 26 sierpnia – start o 13.40 przy przystani kajakowej w Juszkowie.

6. W ubiegły wtorek do puszek na pomoc ofiarom powodzi w Słowenii zebraliśmy 831 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message