Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła 28.01.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomnienie Św. Jana Bosko – prezbitera, w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego w naszej tradycji zwane świętem MB Gromnicznej (na Mszę o godz. 18.00 przynosimy ze sobą świece) a w sobotę – wspomnienie dowolne Św. Błażeja (w czasie Mszy błogosławieństwo za wstawiennictwem świętego, który jest orędownikiem i opiekunem w chorobach gardła).

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek po Mszy o godz. 18.00. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę po Mszy o godz.8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w czasie objawień fatimskich. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 różaniec i spotkanie Członków Wspólnoty Żywego Różańca.

3. Kończy się styczeń – miesiąc kolędowy. Od lutego Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00. We wtorki przed Mszą zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszego patrona Bł. Ks. Jerzego a w środy na nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi zawsze 15 min przed Mszą Św.

4. W gablocie jest wywieszony plan tegorocznej Kolędy Parafialnej. Plan Kolędy znajduje się również na stronie internetowej parafii. Przy wyjściu z kaplicy jest naczynie z wodą święconą. Kolęda dodatkowa na wezwanie odbędzie się w środę 31 stycznia. Zgłoszenia można składać telefonicznie bądź po Mszy Św.

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Za tydzień w czasie Mszy o godz. 11.30 zostaną poświęcone świece komunijne (proszę aby „pierwszokomuniści” przynieśli je ze sobą). Po Mszy będzie można także odebrać te, które zostały wcześniej zamówione u pani Ani Byczuk.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary, za przyjęcie kolędy parafialnej – składam serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Czesława Kozakiewicza l. 89 z ul. Widokowej. Wieczny odpoczynek …

Inne informacje

Send Us A Message