Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, w Tradycji Kościoła zwaną Laetare, czyli radości. Zauważamy to w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek, piątek, sobota tydzień niedziela tydzień-ca kwietnia. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych tydzień posługą sakramentalną a od godz. 16.30 będzie okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi. W sobotę nabożeństwo po Mszy o godz. 8.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo tydzień spotkanie Żywego Różanca.

3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy wieczornej o godz. 18.30 oraz na Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.00

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. Dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna za sakrament bierzmowania po której zostaną wręczone pamiątki i będzie można odebrać zdjęcia z uroczystości. Młodzież z klas VIII przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2020 roku ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach. W środę po Mszy wieczornej o godz. 18.45 i w sobotę o godz. 11.00

6. Za tydzień w niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniędzy na hospicja – Pola Nadziei 2019, w naszej diecezji pod patronatem Ks. Arcybiskupa. Zapraszamy młodych ludzi zainteresowanych wolontariatem na spotkanie organizacyjne jutro w poniedziałek po Mszy o godz. 18.30 w kaplicy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

8. English Speaking Club – klub języka angielskiego dla dorosłych zaprasza w każdą niedzielę o godz. 17.00 do sali parafialnej pod kaplicą.

9. W ubiegła niedzielę zebraliśmy na kwiaty i wystrój naszej kaplicy 724, 90 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę autokarową do Francji po sanktuariach m.in. w Paryżu, La Salette, Lourdes i innych. Pielgrzymka w dniach 27.05.–04.06.2019 r. Koszt: 2300 zł. 150 euro. Zapisy telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszy.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message