Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła 21.01.2024r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła apostoła a w piątek – wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

2. Na stronie internetowej i w gablotce został umieszczony plan kolędy parafialnej, która w tym roku odbywa się tradycyjnie od drzwi do drzwi.  W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano w kaplicy a w niedziele nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00

3. Zbliża się 79 rocz. tragicznych wydarzeń ze stycznia 1945 roku. Niemcy rozpoczęli wówczas ewakuację obozu Stutthof, co nazwano później Marszem Śmierci. Pochłonął on około 17 tys. ofiar. Trasa Marszu wiodła w kierunku Lęborka m.in. przez Juszkowo. Jako mieszkańcy dajmy świadectwo pamięci i uczcijmy tragicznie zmarłych więźniów. Zapraszamy na Mszę Św. we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy. Po Mszy złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku.

4. W piątek 26 stycznia zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

5. W niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Organizujemy razem z parafią z Giemlic czterodniową pielgrzymkę na Morawy Czeskie. Termin od 02.04. do 06.04. 2024r. Koszt 1735 zł. plus 1700 CZK. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej parafii.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message