Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła 21.01.2024r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła apostoła a w piątek – wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

2. Na stronie internetowej i w gablotce został umieszczony plan kolędy parafialnej, która w tym roku odbywa się tradycyjnie od drzwi do drzwi.  W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano w kaplicy a w niedziele nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00

3. Zbliża się 79 rocz. tragicznych wydarzeń ze stycznia 1945 roku. Niemcy rozpoczęli wówczas ewakuację obozu Stutthof, co nazwano później Marszem Śmierci. Pochłonął on około 17 tys. ofiar. Trasa Marszu wiodła w kierunku Lęborka m.in. przez Juszkowo. Jako mieszkańcy dajmy świadectwo pamięci i uczcijmy tragicznie zmarłych więźniów. Zapraszamy na Mszę Św. we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy. Po Mszy złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku.

4. W piątek 26 stycznia zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

5. W niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Organizujemy razem z parafią z Giemlic czterodniową pielgrzymkę na Morawy Czeskie. Termin od 02.04. do 06.04. 2024r. Koszt 1735 zł. plus 1700 CZK. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej parafii.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message