Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocna, Święto Miłosierdzia Bożego 08.04.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną i Święto Miłosierdzia Bożego i z tej racji można uzyskać odpust zupełny (warunkiem jest serce czyste i wolne od przywiązania do niego oraz pobożne odmówienie modlitwy z wezwaniem: Jezu Miłosierny ufam Tobie!). W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.00 a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i dla dzieci o godz. 11.30. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. a sprawy biurowe i intencje można zgłaszać bezpośrednio po Mszy Św.

2. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Dzisiaj po Mszach Św. można złożyć do puszki ofiary na Caritas i jest to akcja charytatywna dzięki decyzji Ks. Arcybiskupa w całej naszej diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Nasza parafia oraz parafia Ks. kanonika Janusza Mathei z Giemlic organizuje pielgrzymko-wycieczkę w dniach od 04  do 10 czerwca 2018 roku do Krakowa, Łagiewnik, Zakopanego, Szczawnicy, Pragi, Kudowy Zdroju i Wrocławia. Cena 850 zł. i 60 euro. Zapisy telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Św. Szczegóły wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. W mediatece w Straszynie 20 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z archeologiem Piotrem Fudzińskim. Tematem spotkania będą wykopaliska w Juszkowie. Na terenie naszej miejscowości jest aż 66 stanowisk archeologicznych i na kilku z nich prowadzono prace wykopaliskowe. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

7. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 odbędzie się zbiórka dla lektorów i ministrantów naszej parafii. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej  + Annę Bazylewicz l. 79 z ul. Sportowej   Wieczny odpoczynek…

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message