Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i na Gorzkie Żale w niedziele o 17.15. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które wygłosi ks. Dominik Cichy z Pruszcza Gdańskiego. Rekolekcje będą trwały do środy 8 marca włącznie. W kalendarzu liturgicznym w sobotę 4 marca będziemy obchodzić święto w. Kazimierza królewicza. Za tydzień niedziela Ad Gentes i odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca marca. W czwartek i nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Świętej. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. We wtorek 28 lutego młodzież z klas pierwszych przeżywać będzie uroczystość podczas której Ks. Abp Tadeusz Wojda udzieli 38 kandydatom Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji tych młodych ludzi.

4. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00.

5. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

6. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę za wstawiennictwem Św. Charbela. Z racji Wielkiego Postu, różaniec, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami odbędzie się po Mszy Św.

8. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Nasza parafia razem z parafią z Giemlic organizuje w  dniach od 24 do 27 kwietnia pielgrzymko – wycieczkę do Piekar Śląskich, Wisły, Cieszyna i Żywca. Koszt 880 zł. plus 140 koszty programowe. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Szczegóły na plakatach w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy.

10. W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 3238 zł. Pieniądze zostały przelane na specjalne konto. Bóg zapłać za hojność.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message