Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać: w środę Święto Św. Kazimierza, królewicza. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobotę m-ca marca. Nabożeństwo eucharystyczne w czwartek po Mszy o godz. 18.00. W piątek po południu od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe ale też wszystkich, młodych i starszych aby kształtować swoją pobożność eucharystyczną) a przed południem od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Pierwszych Sobót wynagradzające Najświętszemu Sercu NMP.

2. W przyszła niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. kanonik Janusz Mathea, proboszcz parafii Giemlice. Nauki w niedzielę podczas Mszy Św. a w poniedziałek, wtorek i w środę w czasie Mszy o godz. 18.00. Dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.30 W czwartek w ,,Okrąglaku” w Gdańsku Przymorzu rozpoczną się rekolekcje dla mężczyzn prowadzone przez ks. Marka Dziewieckiego organizowane przez Bractwo Św. Pawła. Początek w czwartek o godz. 18.00

3. We wtorek (w pierwszy wtorek miesiąca) zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszego patrona Bł. ks. Jerzego a po Mszy uczczenie Jego relikwii. W środę przed Mszą Św. o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę prowadzoną przez Żywy Różaniec.

4. W Wielkim Poście, tradycyjnie w piątki po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedziele o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali.

5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. o godz.11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w tym roku. Młodzież z klas VIII SP zapraszamy na spotkania przygotowujące do Bierzmowania w tym tygodniu: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00

6. Ogłoszenie Sołeckie: od poniedziałku zapraszamy dzieci w wieku szkolnym do korzystania z zajęć na świetlicy wiejskiej (od poniedziałku do czwartku w godz. od 16.00 do 19.00). Zapraszamy również mieszkańców do udziału w projekcie “Juszkowo – nasze miejsce”. Celem projektu są warsztaty artystyczne i miłe spędzanie czasu, udział jest bezpłatny a dotyczy wszystkich dzieci i dorosłych. Szczegóły niedługo zostaną podane na tablicach sołeckich a bliższe informacje można uzyskać telefonicznie u pani sołtys.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Zmarła pani Anna Kamińska z ul. Wrzosowej, różaniec za zmarłą od poniedziałku przed Mszą o godz. 17.30.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message