Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 03.12.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła a w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (Msze w tym dniu w kaplicy o godz. 6.00 i o godz. 18.00).

2. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze Roratnie ku czci NMP o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci aby na Msze przychodzić z lampionami. W tym roku do Świąt Bożego Narodzenia przygotowywać się będziemy ze Św. Wojciechem, patronem naszej Archidiecezji, która przeżywać będzie w roku 2024 100-lecie swego istnienia.

3. Osoby, które chciałby wspomóc budowę naszego kościoła wolontariatem przy roznoszeniu w parafii opłatków, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek do kaplicy o godz. 18.30

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do Bierzmowania. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00.

5. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece wigilijne: małe po 10 zł. a duże po 20 zł.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy także magazyn Gość Niedzielny Historia

7. Dzisiaj po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na wystrój naszej kaplicy i kościoła.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message