Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 03.12.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła a w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (Msze w tym dniu w kaplicy o godz. 6.00 i o godz. 18.00).

2. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze Roratnie ku czci NMP o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci aby na Msze przychodzić z lampionami. W tym roku do Świąt Bożego Narodzenia przygotowywać się będziemy ze Św. Wojciechem, patronem naszej Archidiecezji, która przeżywać będzie w roku 2024 100-lecie swego istnienia.

3. Osoby, które chciałby wspomóc budowę naszego kościoła wolontariatem przy roznoszeniu w parafii opłatków, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek do kaplicy o godz. 18.30

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do Bierzmowania. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00.

5. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece wigilijne: małe po 10 zł. a duże po 20 zł.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy także magazyn Gość Niedzielny Historia

7. Dzisiaj po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na wystrój naszej kaplicy i kościoła.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message