III i IV Niedziela Wielkanocna 10.04. – 17.04. 2016 r.

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Warto pamiętać o tym, że Pismo Św. zawiera mądrość Bożą i ludzką. Korzystajmy z tego źródła i czytajmy Pismo Święte!
W poniedziałek rozpoczną się prace ekshumacyjne cmentarza na placu budowy kościoła. Później zostaną przeprowadzone badania archeologiczne odsłoniętych pozostałości fundamentów starego kościoła. Za dotychczasową pracę i pomoc składam serdeczne Bóg zapłać i zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich darczyńców i dobrodziejów tego wielkiego dzieła, jakim jest budowa parafii i kościoła.
W minionym tygodniu na drogę ostatniego, ziemskiego spoczynku odprowadziliśmy z naszej parafialnej wspólnoty + Ewę Kowalewską l. 67 z ul. Kasztanowej. Wieczny odpoczynek …
Za tydzień 17 kwietnia będziemy obchodzić IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. W sposób szczególny będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W niedzielę przypada 8 rocz. nominacji Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego i 33 rocz. święceń biskupich Księdza Abpa Seniora Tadeusza Gocłowskiego. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
W sobotę 23 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Głównego Patrona Archidiecezji Gdańskiej.

Inne informacje

Intencje różańcowe na grudzień 2023 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za osoby z niepełnosprawnościami. Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które

Send Us A Message