XII Niedziela Zwykła 2016.06.19.

1. Dzisiaj przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi a w piątek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na godz. 18.00 na Mszę Św. dziękczynną, będziemy szczególnie modlić się o dobre i bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. a w niedzielę po Mszy o godz. 10.00

2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (uwaga! w ten wtorek wyjątkowo o godz. 17.00), w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Sprawy biurowe proszę zgłaszać bezpośrednio po Mszy Św. bądź telefonicznie ( tel. 888 178 039 ).

3. W domku parafialnym można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę.

4. W parafii Podwyższenia Krzyża 26 czerwca odbędzie się festyn parafialny. Ks. Proboszcz Stanisław zaprasza wszystkich do udziału w festynie ( wszak jesteśmy parafią córką Podwyższenia Krzyża ) a także zaprasza do współorganizowania festynu. Osoby chcące się włączyć w organizację proszone są o kontakt z panem Szymonem Zandlerem.

5. Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert muzyki współczesnej w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego. ,,Koncert pod chmurką” odbędzie się w Straszynie przy kościele w piątek o godz. 18.00

6. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message