VI Niedziela Wielkanocna 01.05. 2016 r.

Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną, a dzisiaj w dniu pierwszym maja modlimy się szczególnie, przez wstawiennictwo Św. Józefa, za Ludzi Pracy. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji Ojczyzny ( Święto Konstytucji 3 maja ). W środę wspomnienie liturgiczne Św. Floriana, patrona strażaków. W piątek przypada Święto Św. apostołów Filipa i Jakuba. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Rozpoczęliśmy nowy etap życia naszej wspólnoty parafialnej. Na placu parafialnym w Juszkowie pojawiła się wspaniała kapliczka, wokół której odtąd będzie się koncentrowało duszpasterstwo. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 10.oo kapliczka zostanie uroczyście poświęcona i wtenczas rozpoczniemy regularne odprawianie Mszy Św. W tym tygodniu będą jeszcze trwały prace wykończeniowe ale 3 maja w Uroczystość Msza Św. będzie odprawiona o godz. 10.oo.
W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w parafii Podwyższenia Krzyża. W piątek o godz. 8.oo odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
Miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Maryi przez nabożeństwa majowe. W Juszkowie ,,majowe” przy kapliczce na ul. Łąkowej codziennie o godz. 20.oo a w Bożęcinie o godz. 19.00. Od 9 maja będzie odprawiana w kapliczce parafialnej codzienna Msza Św. połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem majowym o godz. 18.oo.
Dzisiaj po Mszy do puszek można złożyć ofiarę na pomoc Ukrainie. Papież Franciszek na początku kwietnia wezwał wszystkich katolików do modlitwy w intencji ofiar konfliktu w tym kraju, dołóżmy także nasze materialne wsparcie.
Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za ofiary i za pracę jaką włożyliście w naszą wspólnotę parafialną. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasz trud i ofiary.

Inne informacje

Send Us A Message