V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016r.

Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek będziemy obchodzić Święto Św. Marka Ewangelisty, a w piątek Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
Dzisiejsza niedziela jest w Kościele dniem modlitw za kierowców. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji, ale sami też starajmy się dawać dobry przykład poprzez kulturę i życzliwość uczestnictwa w ruchu drogowym.
Ks. Abp Metopolita Sławoj Leszek Głodź prosi o modlitwę w intencji Ks. Abpa seniora Tadeusza Gocłowskiego, który w stanie bardzo ciężkim, po przebytym udarze, przebywa w szpitalu.
Za tydzień rozpoczniemy miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Maryi. Dla naszej młodej wspólnoty parafialnej będzie to czas szczególny. Z drżeniem niepokoju ale też z wielką nadzieją ogłaszamy, że przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą nowego etapu życia naszej parafii. Za tydzień Msza Św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w kapliczce na placu parafialnym w Juszkowie. Tam jak Pan Bóg pozwoli i pobłogosławi będziemy, stopniowo rozbudowywać duszpasterstwo. Prośmy o wstawiennictwo Maryi i Bł. Ks. Jerzego, abyśmy podołali wszystkim wyzwaniom jakie stoją przed nami. Ofiarodawcom i Dobrodziejom, za wszelkie ofiary materialne i duchowe, za prace dla dobra i rozwoju naszej Wspólnoty, składam serdeczne Bóg zapłać.
Módlmy się za zmarłych z naszej parafii, bliskich naszym sercom a szczególnie za + Jana Mąkosę z ul. Ogrodowej, którego w minionym czasie pożegnaliśmy na drogę do wieczności. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Inne informacje

Send Us A Message