Uroczystość Najświętszej Trójcy 2016.05.22

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która pozwala odkryć w tajemnicy wiary rzeczywistość Trójjedynego Boga. W kalendarzu liturgicznym we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o godz. 10.00 od kapliczki ul. Raduńską w dół, a potem ul. Sportową do świetlicy juszkowskiej, gdzie zostanie jeszcze odprawiona Msza Św. na zakończenie procesji. Proszę o pomoc sąsiedzką rodzinom, które podjęły się przygotowania ołtarzy. Pamiętajmy także o udekorowaniu odświętnie okien i domów na trasie procesji. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w czasie procesji, zapraszamy na próby we wtorek i w środę o godz. 18.30 tutaj na placu parafialnym. \

2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie o godz. 18.00 (uwaga! w ten wtorek Msza Św. o godz. 17.00 z racji Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża), a w niedziele o godz. 10.00 i 11.30 (od czerwca także o godz. 8.00). Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Sprawy biurowe proszę zgłaszać bezpośrednio po Mszy Św. bądź telefonicznie ( tel. 888 178 039 ).

3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszej kapliczce codziennie bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w Oktawie Bożego Ciała z procesją na placu parafialnym. W niedzielę po Mszy o godz. 10.00. W Borzęcinie tradycyjnie majowe o godz. 19.00 a na ul. Łąkowej (Os. Kwiatowe) o godz. 20.00.

4. W domku parafialnym można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

5. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message