Plan pielgrzymko – wycieczki Piekary Śląskie, Wisła, Cieszyn i Żywiec

Dzień I 24 kwietnia (poniedziałek)

Wyjazd z Giemlic o godzinie 5 rano. Przejazd do  sanktuarium z cudownym obrazem Matki Boskiej Piekarskiej w Piekarach Śląskich, gdzie zostanie odprawiona msza św. Następnie przejazd do miejscowości Ustroń skąd wjedziemy koleją linową na najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego Czantoria. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicach Wisły.

Dzień II 25 kwietnia (wtorek)

Śniadanie i wyjazd do miejscowości Jaworzynka gdzie znajduje się tzw. Trójstyk, czyli zbieg granic trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. W pobliskiej parafii zostanie odprawiona msza św. Następnym punktem będzie przejazd do Wisły skąd tzw. Ciuchcią Wiślańska udamy się na ponad dwugodzinną przejażdżkę po Wiśle i okolicach. Zobaczymy m.in. skocznię im. Adama Małysza, wodospad oraz Zameczek Prezydencki, gdzie będzie można skosztować regionalnej mioduli. Po przejażdżce czas wolny na kawę w centrum Wisły. Powrót do pensjonatu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień III 26 kwietnia (środa)

Po śniadaniu i mszy św. przejazd do Muzeum Browaru Żywiec gdzie poznamy sztukę ważenia jednego z najbardziej popularnych piw w Polsce. Następnie kolejką wjedziemy na Górę Żar skąd popijając kawę i nie tylko można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Żywieckiego. Później przejedziemy do centrum miasta Żywiec, gdzie będzie czas wolny na zakup pamiątek i skosztowanie złocistego napoju. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

Dzień IV 27 kwietnia (czwartek)

Po śniadaniu wyjazd do Cieszyna, gdzie zostanie odprawiona msza św. Kolejnym punktem programu jest zwiedzenie tego pięknego miasteczka przy granicy z Czechami, wraz z miejscowym przewodnikiem. Po zwiedzaniu będzie czas wolny na rynku starego miasta gdzie można posmakować słynnych cieszyńskich kanapek ze śledziem.  Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

Termin: 24-27 kwietnia 2023r
Koszt: 880 zł + 140 koszty programowe (bilety wstępu przewodnik itp.)

Zapisy:

506 13 58 63

Inne informacje

Send Us A Message