PIELGRZYMKA „SANKTUARIA FRANCJI”, 27.05 – 04.06.2019

W czasie pielgrzymki nasi parafianie zwiedzili Paray – Le – Monial, Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nawiedzili kościoł w Ars sur Formans – miejscowości św. Jana Marii Vianney – znakomitego duszpasterza i patrona proboszczów. Zwiedzili Sanktuarium Matki Płaczącej w La Salette, malowniczo położone wysoko w Alpach miejsce objawiania Matki Boskiej dwójce pastuszków: wówczas 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksymilianowi Giraud. Odwiedzili Carcassonne – średniowieczne miasto – twierdzę, otoczone podwójnym murem obronnym z 52 basztami. Zwiedzili Lourdes – jedno z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego za sprawą objawień, których doznała Bernadeta Soubirous w 1858 r. a także zażyli kąpieli w basenach z wodą z Lourdes i uczestniczyli w wieczornej procesji maryjnej ze świecami. Przebywali w „Zamku na wodzie” w Chennonceau, jednym z najbardziej urokliwych zamków w słynnej Dolinie Loary. Ostatnim z punktów programu pielgrzymki był Paryż i wizyta pod monumentalnym Łukiem Triumfalnym i na słynnych Polach Elizejskich. Pielgrzymi nawiedzili Sanktuarium Cudownego Medalika – miejsca objawień paryskich, gdzie Matka Boska nakazała Katarzynie Labouré przygotowanie medalika, który będzie zapewniać łaski tym, którzy go noszą. Ponadto zwiedzali Wieżę Eiffla – wjazd na najwyższy taras widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Ponadto zwiedzali Wzgórza Montmartre – z Bazyliką Sacre Coeur, przejechali ulicami miasta, w czasie którego podziwiali Muzeum Luwru, Place de la Concorde, Muzeum Armii z grobem Napoleona. Ponadto spacerowali po Dzielnicy Łacińskiej z budynkami Panteonu i Sorbony oraz zwiedzali słynną Katedrę Notre Dame na Wyspie Cite.

Inne informacje

Send Us A Message