Pielgrzymka autokarowa do Czarnogóry, Słowenii, Chorwacji i Albanii 13.09-22.09.2023r.

 Numer licencji organizatora turystyki: 747

CZARNOGÓRA

                                                   (Słowenia, Chorwacja, Albania)

13.09.2023-22.09.2023

Cena: 3600zł

Świadczenia:

  • 9 noclegów – 3 tranzytowe, 6 w Czarnogórze w hotelu 3* Slovenska Plaža w Budvie
  • 9 śniadań i obiadokolacji
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • przejazd autokarem klasy Lux
  • opieka pilota
  • podatek VAT
  • Obowiązkową opłatę na TFG i TFP

                                                       PROPONOWANY PROGRAM

I DZIEŃ

Wyjazd około godziny 2:00. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Słowenii. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Słowenii północnej. Obiadokolacja. Nocleg.

II DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad jezioro Bled, które jest jednym z najcieplejszych jezior alpejskich, a na jego środku znajduje się wyspa, (Blejski otok) na którą popłyniemy niewielką łódką, by zobaczyć kościółek Wniebowzięcia NMP i podziwiać widoki na majestatyczne Alpy Julijskie i najwyższy szczyt Słowenii, Triglav. Czas wolny. Przejazd do stolicy Słowenii – do Ljubljany. Zwiedzanie wraz z przewodnikiem podczas, którego zobaczymy między innymi: Kongresni Trg, Ratusz z Fontanną Trzech Rzek, Most Smoczy (Zmajski most) i Most Potrójny, Katedrę św. Mikołaja. Przejazd do Chorwacji północnej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu na riwierze Budvańskiej. Obiadokolacja. Nocleg

IV DZIEŃ

Śniadanie. Msza święta. To dzień, w którym wyruszymy w rejs po Boce Kotorskiej. Podczas rejsu zobaczy między innymi miasteczko Perast i wyspę Matki Boskiej Skalnej, na której znajduje się malutki kościółek katolicki. Popłyniemy na jedną z piękniejszych plaż w Czarnogórze – Žanjice. Rejs rozpoczniemy w Kotorze, a zakończymy w Tivacie w miasteczku, w którym przespacerujemy się po znanym porcie – Porto Montenegro. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

V DZIEŃ

Śniadanie. To dzień wycieczki, w którym poznamy Czarnogórę w pigułce. Tzw. Montenegro Tour pokaże nam najpiękniejsze miejsca, które musi zobaczyć każdy odwiedzając ten kraj. W trakcie zwiedzania zobaczymy ukrytą w górach Lovćen, dawną stolicę Czarnogóry – Cetinje. Spróbujemy lokalnych wyrobów – kanapki z szynką, serem w wiosce Njeguši i serpentynami zjedziemy do jedynego miasta, które wpisane jest w Czarnogórze na listę UNESCO – do Kotoru. Msza święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Starego Baru. To pełne nostalgii i tajemniczości, opuszczone ruiny, tzw. miasto duchów, w którym warto się zatrzymać na dłuższą chwilę i podziwiać widoki na góry Rumija. Wspólne zwiedzanie z przewodnikiem. Msza święta w nowej części Baru. Przejazd do miejscowości Virpazar. Rejs po największym jeziorze na Bałkanach – jeziorze Szkoderskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ

Śniadanie. Dzień odpoczynku nad Adriatykiem. Msza święta. Wieczorne zwiedzanie Budvy z przewodnikiem. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Albanii, do Szkodry. To miasto, w którym wraz z przewodnikiem zwiedzimy Katedrę świętego Szczepana. Jest to miejsce, które w 1993 roku odwiedził święty Jan Paweł II wraz z Matką Teresą z Kalkuty. Msza święta. W Szkodrze zobaczymy jeszcze między innymi meczet, kościół franciszkanów, cerkiew prawosławną i centrum miasta. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny. Przejazd na Twierdzę Rozafa, powrót do Czarnogóry. Obiadokolacja. Nocleg.

IX DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną. Popołudniowe zwiedzanie Zadaru. Nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji. Obiadokolacja.

X DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Chorwację, Węgry, Słowację, Czechy. Powrót na miejsce w godzinach nocnych.

Cena nie zawiera:

Kosztów programowych 150 euro (płatne u pilota w autokarze) – opłaty drogowe, parkingowe, taksa klimatyczna, usługa przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs po Boce Kotorskiej, rejs po jeziorze Szkoderskim i jeziorze Bled, zwiedzanie w oparciu o system tour guide,

Koszty programowe nie podlegają rozliczeniu Oferta kalkulowana przy min 48 osobach

Program jest ramowy – kolejność realizacji może ulec zmianie.

Kontakt:

Ks. Janusz 609 200 396

Hotel Slovenska Plaža 3* Budva (250 metrów od plaży):

Inne informacje

Send Us A Message