Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii czas wielkanocny. Za tydzień niedziela Trójcy Św. a następnie w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W kalendarzu liturgicznym, już w okresie zwykłym, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę – Wspomnienie liturgiczne Św. Filipa Nereusza.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej a w tygodniu dzieci będą przeżywać tzw. Biały Tydzień. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. Okazja do spowiedzi dla dzieci rocznicowych i rodziców w piątek od godz. 16.00

3. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są po Mszy Św. o godz. 18.00 w tygodniu a w soboty i w niedziele po Mszy o godz.8.00. Nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00

4. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy.

5. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim organizuje trzydniowe rekolekcje w Liczeniu w dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. Koszt 250 zł., zapisy do 15 maja. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message