Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii czas wielkanocny. Za tydzień niedziela Trójcy Św. a następnie w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W kalendarzu liturgicznym, już w okresie zwykłym, w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę – Wspomnienie liturgiczne Św. Filipa Nereusza.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej a w tygodniu dzieci będą przeżywać tzw. Biały Tydzień. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. Okazja do spowiedzi dla dzieci rocznicowych i rodziców w piątek od godz. 16.00

3. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są po Mszy Św. o godz. 18.00 w tygodniu a w soboty i w niedziele po Mszy o godz.8.00. Nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00

4. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy.

5. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim organizuje trzydniowe rekolekcje w Liczeniu w dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. Koszt 250 zł., zapisy do 15 maja. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message