Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego 04. 06. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. i X Dzień Dziękczynienia – Święto Opatrzności Bożej. Przy wyjściu z kaplicy do specjalnych puszek można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę – Wspomnienie Bł. Bogumiła, biskupa. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej a następnie w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku procesja Bożego Ciała przebiegać będzie następującą drogą: od kaplicy ul. Raduńską w górę do ul. Ogrodowej i ul. Ogrodową do nr. 38 (Dom Weselny) Szczegóły uroczystości podamy za tydzień.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy o godz. 8.00

3. Dzisiaj podczas Mszy o godz. 8.00 w obecności członków Żywego Różańca został poświęcony sztandar tej grupy modlitewnej. Od tej pory będzie towarzyszyć nam w czasie uroczystości parafialnych i świadczyć o wielkiej mocy i nadziei jaką niesie modlitwa różańcowa.

4. Za tydzień po Mszach Świętych przy wyjściu z kaplicy będziemy zbierać ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

5. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, szczególnie z grupy tegorocznych dzieci komunijnych ale także i młodszych, zapraszam na spotkanie w sobotę po Mszy o godz. 8.00. Wszelkie zapytania proszę kierować bezpośrednio do mnie po Mszy.

6. Przy wyjściu z kaplicy i w zakrystii do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na koncert składający się z fragmentów operetek i oper – ogólnie muzyki rozrywkowej. Koncert odbędzie się 7 czerwca (środa) około godz. 14.45 na Faktorii.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message