Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła 2016.11.13

1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą i dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy a w sobotę wspomnienie – Bł. Salomei, zakonnicy. Za tydzień przeżywać będziemy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym – Niedzielę Chrystusa Króla. Od piątku przed Mszą Św. odmawiamy nowennę, która przygotuje nas do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który dokonamy za tydzień na zakończenie Roku Miłosierdzia.
2. W ubiegły poniedziałek przeżywaliśmy piękne nabożeństwo ekumeniczne modlitwy za zmarłych spoczywających tutaj na cmentarzu. Chciałbym podziękować za udział w tym nabożeństwie, za przygotowanie uroczystości: piękny wystrój kapliczki i kaplicy grobowej w której znajduje się ossuarium, za przygotowanie sarkofagów. Szczególnie chciałbym podziękować panu Marianowi Piekarskiemu za prace przy kaplicy grobowej. Po Mszy można podejść do kaplicy (jest dzisiaj otwarta) i odmówić modlitwę za zmarłych.
3. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
4. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
5. Na kwiaty i liturgiczne wyposażenie naszej kaplicy zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 267 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
6. Parafia pw. Bł. Michała Kozala w Pruszczu zaprasza na nabożeństwo Chrystusa Króla w sobotę 19 listopada o godz. 19.00
7. Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Ks. Adamem Bonieckim 17 listopada w czwartek o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, ul. Chopina 34
8. Poczta Polska poszukuje osób chętnych do pracy w sortowni listów i paczek w Pruszczu Gdańskim. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce.
9. Wydajemy płytę cegiełkę z kolędami, potrzebne są imiona i nazwiska dzieci, które śpiewały, także w chórkach. Proszę zgłosić się po Mszy Św.
10. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message