Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP, w środę – wspomnienie Św. Cecylii (patronki muzyki i śpiewu kościelnego) a w piątek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy. Za tydzień niedziela Chrystusa Króla, ostatnia niedziela w Roku Liturgicznym.

2. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi zawsze 15 min. przed Mszą Św. Sprawy biurowe oraz intencje proszę zgłaszać po Mszach Św. także w niedziele. Można już zamawiać intencje na rok 2018. W tym tygodniu i do końca roku jest jeszcze sporo wolnych intencji.

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Dzisiaj w niedzielę po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Za tydzień w niedzielę Chrystusa Króla przypada patronalne święto Seminarium Duchownego w Gdańsku. Z tej racji będziemy zbierać ofiary na rzecz Seminarium.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Otylię Stendera l. 89 z ul. Uroczej. Wieczny odpoczynek…

Inne informacje

Send Us A Message