Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła 18.11.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Za tydzień będziemy obchodzić ostatnią niedzielę w ciągu roku liturgicznego Niedzielę Chrystusa Króla. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent. Już dzisiaj zapraszam na tradycyjne Roraty, które w naszej parafii odprawiane będą o godz. 6.00 rano. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – we wtorek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP, w czwartek – wspomnienie Św. Cecylii a w sobotę – wspomnienie Śww. Męczenników Andrzeja Jung Lac, prezbitera i Towarzyszy.

2. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 Młodzież z klas VIII ma w tym tygodniu spotkania w salce: w środę o godz. 18.30 lub w sobotę o godz. 11.00

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

4. Dzisiaj po Mszach Św. do puszek można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożone ofiary

5. Dzieci, które chciałby wziąć udział w parafialnych jasełkach zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Św. w dużej salce o godz. 18.40

6. Zapraszamy na konferencję – Kobieta, Żona, Matka – która odbędzie się 24 listopada w Gdańsku Oliwie. O godz. 10.00 Msza Św. w Archikatedrze Oliwskiej a potem spotkanie w auli Jana Pawła II.

7. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszego Seminarium a taca zbierana podczas nabożeństw jest w całości przeznaczona na funkcjonowanie Seminarium.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message