Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i Światowy Dzień Ubogich. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Bł. Karoliny Kózkówny, w środę – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP a w piątek – wspomnienie Św. Cecylii.

2. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatnią niedzielę obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent. Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Gdańskiego Seminarium Duchownego i z tej racji będziemy gościć w naszej parafii kleryka z seminarium, który podczas Mszy Św. odczyta list Ks. Abpa a ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na funkcjonowanie Seminarium.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).

5. za tydzień po Mszach Św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. Współorganizujemy z parafią z Giemlic wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, odwiedzimy i zwiedzimy również Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

7. Witek i Sylwia Wilk zapraszają na konferencję Boskie DNA kobiety, która odbędzie się 23 listopada w auli Jana Pawła II w Gdańsku Oliwie. Początek o godz. 10.00 Mszą Św. w Katedrze Oliwskiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Intencje różańcowe na czerwiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw