Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i Światowy Dzień Ubogich. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Bł. Karoliny Kózkówny, w środę – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP a w piątek – wspomnienie Św. Cecylii.

2. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatnią niedzielę obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent. Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Gdańskiego Seminarium Duchownego i z tej racji będziemy gościć w naszej parafii kleryka z seminarium, który podczas Mszy Św. odczyta list Ks. Abpa a ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na funkcjonowanie Seminarium.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).

5. za tydzień po Mszach Św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. Współorganizujemy z parafią z Giemlic wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, odwiedzimy i zwiedzimy również Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

7. Witek i Sylwia Wilk zapraszają na konferencję Boskie DNA kobiety, która odbędzie się 23 listopada w auli Jana Pawła II w Gdańsku Oliwie. Początek o godz. 10.00 Mszą Św. w Katedrze Oliwskiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.