Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i z tej racji zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią można po Mszy do puszki złożyć ofiarę na pomoc w ramach akcji Solidarni z Libanem.   W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny a w sobotę – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym.

2. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza przez osiem kolejnych dni i dowolną modlitwę za zmarłych.

3. W poniedziałek i we wtorek przed Mszą Świętą o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec połączony z wypominkami.

4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Wyjątkowo w piątek po Mszy Św. o godz.18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.


Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message