Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela Zwykła 2016.11.06r.

Chciałbym z wielką radością ogłosić że od dzisiaj w niedziele Msze Św. będą odprawiane w kaplicy. Czeka nas jeszcze dużo pracy by należycie przygotować się do uroczystości poświęcenia, która odbędzie się 8 grudnia w rocznicę powstania parafii, ale już teraz cieszmy się że mamy na te słotne i zimne dni dach nad głową. W tygodniu Msze Św. jeszcze odbywać się będą w kapliczce.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: W środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie – Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w piątek – wspomnienie Św. Marcina z Tours a w sobotę wspomnienie – Św. Jozafata, biskupa i męczennika. W piątek 11 listopada przypada Święto Niepodległości, w tym dniu Msza Św. tylko o godz. 10.00, zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Od 11 listopada będziemy przed Mszą św. odmawiać nowennę, która przygotuje nas do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. Jutro w poniedziałek 7 listopada przezywać będziemy piękne nabożeństwo ekumeniczne modlitwy za zmarłych spoczywających tutaj na cmentarzu. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. w czasie której kazanie wygłosi pastor Marcin Rayss a potem udamy się do kaplicy grobowej gdzie nastąpi druga część nabożeństwa. W kaplicy uczyniliśmy miejsce pamięci i modlitwy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W dwóch sarkofagach złożyliśmy szczątki ekshumowane w czasie budowy naszej kaplicy. Jeszcze raz zapraszam na to historyczne nabożeństwo.

3. Rożaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych odmawiany jest codziennie do środy włącznie przed Mszą Św. o godz. 16.30 Kartki z wypominkami można jeszcze do środy składać w skarbonie przy ołtarzu.

4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, do specjalnie wyłożonej skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty i liturgiczne wyposażenie naszej kaplicy. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.

7. Dzieci, które chciałyby wziąć udział w jasełkach zapraszamy na próbę w środę o godz. 18.00 do świetlicy gminnej. Jeżeli nie pasuje termin i godzina prób będziemy negocjować ale ważne jest aby zgłosić swój akces.

8. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”. Szczególnie chciałbym podziękować dzieciom i młodzieży, która wczoraj w ramach wolontariatu pracowała przy porządkowaniu naszej kaplicy.

Inne informacje

Send Us A Message