Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Marcina z Tours, we wtorek – wspomnienie Św. Jozafata a w środę – Śww. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Jutro w poniedziałek przeżywać będziemy Święto Niepodległości Polski. W naszej parafii Msza Św. tylko o godz. 10.00, podczas której w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. W Pruszczu Gdańskim centralne miejskie uroczystości: o godz. 11.00 – Msza Św. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 12.00 uroczystości przed budynkiem Starostwa Powiatowego, o godz. 13.00 – koncert ,,Dźwięki Zwycięstwa” Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański w Centrum Kultury i Sportu ul. Chopina 34 a o godz. 15.00 –  program muzyczno – modlitewny w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (muzyka zespołu Adonai, koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii)
  2. Zapraszamy na różaniec z wypominkami, który odmawiamy w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 17.15. Wypominki można jeszcze składać do skarbony przy wyjściu z kaplicy. Różaniec będzie odmawiany do piątku 15 listopada. W piątek odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych parafian spoczywających na cmentarzu w Juszkowie. Proszę przynieść ze sobą znicze, które procesyjnie zapalimy na zakończenie nabożeństwa przy głazie upamiętniającym spoczywających na cmentarzu. Niech będzie to wyraz naszej kultury i chrześcijańskiej pamięci o zmarłych.
  3. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się  spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w 2020 roku. Młodzież z klas VIII ma swoje spotkanie w tym tygodniu: w środę o godz. 18.45 lub w sobotę o godz. 11.00
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).
  5. Parafia organizuje pielgrzymkę do Libanu do grobu Św. Charbela i innych świętych. Termin pielgrzymki: od 18 do 26 lutego 2020 r. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższe informacje w zakrystii po Mszach Świętych (zostały jeszcze 2 wolne miejsca). Współorganizujemy również tradycyjną wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, a także odwiedzimy Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message