Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Marcina z Tours, we wtorek – wspomnienie Św. Jozafata a w środę – Śww. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Jutro w poniedziałek przeżywać będziemy Święto Niepodległości Polski. W naszej parafii Msza Św. tylko o godz. 10.00, podczas której w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. W Pruszczu Gdańskim centralne miejskie uroczystości: o godz. 11.00 – Msza Św. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 12.00 uroczystości przed budynkiem Starostwa Powiatowego, o godz. 13.00 – koncert ,,Dźwięki Zwycięstwa” Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański w Centrum Kultury i Sportu ul. Chopina 34 a o godz. 15.00 –  program muzyczno – modlitewny w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (muzyka zespołu Adonai, koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii)
  2. Zapraszamy na różaniec z wypominkami, który odmawiamy w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 17.15. Wypominki można jeszcze składać do skarbony przy wyjściu z kaplicy. Różaniec będzie odmawiany do piątku 15 listopada. W piątek odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych parafian spoczywających na cmentarzu w Juszkowie. Proszę przynieść ze sobą znicze, które procesyjnie zapalimy na zakończenie nabożeństwa przy głazie upamiętniającym spoczywających na cmentarzu. Niech będzie to wyraz naszej kultury i chrześcijańskiej pamięci o zmarłych.
  3. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się  spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w 2020 roku. Młodzież z klas VIII ma swoje spotkanie w tym tygodniu: w środę o godz. 18.45 lub w sobotę o godz. 11.00
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).
  5. Parafia organizuje pielgrzymkę do Libanu do grobu Św. Charbela i innych świętych. Termin pielgrzymki: od 18 do 26 lutego 2020 r. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższe informacje w zakrystii po Mszach Świętych (zostały jeszcze 2 wolne miejsca). Współorganizujemy również tradycyjną wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, a także odwiedzimy Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na czerwiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw

Send Us A Message