Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku nasza uwaga jest skierowana na sytuację chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Jak można pomóc? Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce i na ulotkach. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Leona Wielkiego, w środę – wspomnienie Św. Marcina z Tours, w czwartek – wspomnienie Św. Jozafata a w piątek – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski. W środę przypada święto Niepodległości w tym dniu Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00
  2. Różaniec połączony z wypominkami w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 17.15 (w najbliższą środę wyjątkowo przed Msza Św. czyli o godz. 9.30) a w sobotę po Mszy o godz. 8.00. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany do soboty 14 listopada. Wypominki można jeszcze składać do skarbony na filarze przy wyjściu z kaplicy.
  3. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  4. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message