Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych ( Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30  – nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00). Na cmentarzu w Pruszczu:  na starym o godz. 14.00 a na nowym o godz.15.00), we wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Msze Święte w kaplicy o godz. 8.00 i wieczorem o godz.18.00) a w czwartek – wspomnienie Św. Karola Boromeusza.

2. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza przez osiem kolejnych dni i dowolną modlitwę za zmarłych.

3. Do brązowej skarbony w kaplicy przy filarze oraz przy wyjściu z kościoła można składać tradycyjne wypominki za zmarłych. Od 2 listopada przez 2 tygodnie przed Mszą Św. wieczorną w dni powszednie czyli o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec połączony z wypominkami.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca listopada. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy Św. w  czwartek i w piątek. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu, proszę zwrócić uwagę z racji na wypominki, od godz. 16.00 do 17.30 będzie okazja do spowiedzi. Zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca i wymiana Tajemnic.

5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz.18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

7. Gmina Pruszcz Gdański użyczyła naszej parafii teren, który możemy wykorzystać jako dodatkowe miejsca do parkowania podczas Mszy Świętych. Potrzebna jest pomoc przy porządkowaniu terenu. Osoby, które mogłyby wspomóc pracą, proszone są o podanie numeru telefonu po Mszy Świętej.

8. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.


Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message