Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła 30.10. 2016r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: W środę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych a w piątek – wspomnienie Św. Karola Boromeusza. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Św. w juszkowskiej kapliczce tylko o godz. 10.00 i 11.30 a na cmentarzach o godz. 14.00 (stary) a o 15.00 (nowy)
2. Kartki z wypominkami można składać do skarbony przy ołtarzu. Od 2 listopada będziemy przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, przed Mszą Św., odmawiać różaniec połączony z wypominkami za zmarłych.
3. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. (proszę powiadomić zainteresowanych rodziców w szkole i po sąsiedzku).
4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą duszpasterską, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. W niedzielę spotkanie członków Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00
5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, do specjalnie wyłożonej skarbony będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i liturgiczne wyposażenie naszej kaplicy.
7. Dzieci i młodzież, która chciałaby odbyć wolontariat pracując na rzecz naszej parafii, zapraszam w przyszłą sobotę o godz. 9.00 do kapliczki w Juszkowie.
8. W poniedziałek 7 listopada zapraszam na ekumeniczne nabożeństwo pogrzebowe. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. w czasie której kazanie wygłosi pastor Marcin Rayss a potem udamy się do kaplicy grobowej gdzie nastąpi druga część nabożeństwa. W kaplicy uczynimy miejsce pamięci i modlitwy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W dwóch sarkofagach złożyliśmy szczątki ekshumowane w czasie budowy naszej kaplicy. Jeszcze raz zapraszam za tydzień na to historyczne nabożeństwo.
9. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message