Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła 30.10. 2016r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: W środę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych a w piątek – wspomnienie Św. Karola Boromeusza. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Św. w juszkowskiej kapliczce tylko o godz. 10.00 i 11.30 a na cmentarzach o godz. 14.00 (stary) a o 15.00 (nowy)
2. Kartki z wypominkami można składać do skarbony przy ołtarzu. Od 2 listopada będziemy przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, przed Mszą Św., odmawiać różaniec połączony z wypominkami za zmarłych.
3. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. (proszę powiadomić zainteresowanych rodziców w szkole i po sąsiedzku).
4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą duszpasterską, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. W niedzielę spotkanie członków Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00
5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, do specjalnie wyłożonej skarbony będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i liturgiczne wyposażenie naszej kaplicy.
7. Dzieci i młodzież, która chciałaby odbyć wolontariat pracując na rzecz naszej parafii, zapraszam w przyszłą sobotę o godz. 9.00 do kapliczki w Juszkowie.
8. W poniedziałek 7 listopada zapraszam na ekumeniczne nabożeństwo pogrzebowe. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. w czasie której kazanie wygłosi pastor Marcin Rayss a potem udamy się do kaplicy grobowej gdzie nastąpi druga część nabożeństwa. W kaplicy uczynimy miejsce pamięci i modlitwy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W dwóch sarkofagach złożyliśmy szczątki ekshumowane w czasie budowy naszej kaplicy. Jeszcze raz zapraszam za tydzień na to historyczne nabożeństwo.
9. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message