Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – święto  Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek – wspomnienie liturgiczne Św. Leona Wielkiego a w sobotę – wspomnienie Św. Marcina z Tours.

2. W sobotę 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości Polski. Podczas Mszy o godz. 10.00 w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji Ojczyzny a różaniec z wypominkami rozpoczniemy o godz. 9.30. W sobotę nie będzie Mszy o godz. 8.00

3. Na skarbonie przy wyjściu z kaplicy oraz z kościoła znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki można składać do skarbony. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany przez dwa tygodnie od 2 listopada do 15 listopada o godz. 17.30 przed Mszą Św. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej), celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym jeśli pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myślach pomodli się za zmarłych. Na zakończenie oktawy 8 listopada będziemy szczególnie modlić się za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Juszkowie. Proszę przynieść ze sobą na Mszę znicze, które zapalimy po Mszy przy pomniku nieistniejącego cmentarza.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do Bierzmowania. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i z tej racji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message