Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXI Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Luterańskiej, w piątek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego a w sobotę – wspomnienie Św. Marcina z Tours. W sobotę będziemy obchodzić Święto Niepodległości i z tej racji zapraszam wyjątkowo na godzinę 10.00 na Mszę za Ojczyznę. Różaniec z wypominkami odmówimy przed Mszą o godz. 9.30.
2. Do 8 listopada można uzyskać odpust i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące lub za siebie pod zwykłymi warunkami, jeżeli pobożnie nawiedzi się cmentarz i pomodli się za zmarłych. Różaniec z wypominkami do 16 listopada przed Mszą o godz. 17.30. Wypominki można składać do skarbony na filarze przy wyjściu.
3. Można już zamawiać intencje na przyszły rok, w tym tygodniu i do końca roku jest jeszcze sporo wolnych intencji.
4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Można już zamawiać intencje na rok 2018. W tym tygodniu i do końca roku jest jeszcze sporo wolnych intencji.
6. Z okazji Narodowego Święta – w dniu 11 listopada – Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na koncert ,,W narodowych barwach” w Starostwie Powiatowym o godz. 13.00 W programie m.in. Polonez F. Chopina i fragment koncertu skrzypcowego H. Wieniawskiego. Serdecznie zapraszamy.
7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message