Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła 04.11.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy: w piątek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Luterańskiej a w sobotę – wspomnienie liturgiczne Św. Leona Wielkiego. Odpustu zupełnego udziela się wiernym, którzy przy spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej), celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w poszczególnych dniach oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych. Różaniec z wypominkami w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 17.30 a w sobotę po Mszy o godz. 8.30. Różaniec będzie odmawiany do środy 14 listopada. Wypominki można składać do skarbony na filarze przy wyjściu z kaplicy. Trwa nowenna modlitewna przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

2. W czwartek o godz. 17.00 zapraszam na Mszę, która będzie odprawiona w intencji zmarłych spoczywających na cmentarzu w Juszkowie. Proszę przynieść ze sobą znicze, które zapalimy po Mszy pod symbolicznym pomnikiem cmentarza. Nasza modlitwa w ich intencji jest wyrazem naszej chrześcijańskiej wiary i kultury.

3. Młodzież starsza (klasy III gimnazjalne i szkoła średnia) ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 18.45. Grupa młodzieżowa Oazy (młodzież z klas od 6 do 8) ma swoje spotkanie we wtorki w salce o godz. 18.45. Grupy są otwarte – zapraszamy na spotkania.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 Młodzież klas VIII ma w tym tygodniu spotkanie: w środę o godz.18.30 lub w sobotę o godz. 11.00

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

6. Nasza parafia i parafia z Giemlic organizuje autokarową pielgrzymkę do Francji ( Sanktuaria Francji – Paryż, La Salette, Lourdes i inne) Termin od 27 maja do 04 czerwca 2019 r. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablotce.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message