Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 – nie będzie Mszy wieczorem o godz. 18.00. Na cmentarzu starym w Pruszczu o godz. 14.00 a na nowym o godz. 15.00), w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze w kaplicy o godz. 8.00 i o 18.00) a w sobotę – wspomnienie liturgiczne Św. Karola Boromeusza.

2. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek zapraszam szczególnie  dzieci z naszej parafii.

3. Na skarbonie przy wyjściu z kaplicy oraz z kościoła znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki można składać do skarbony. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany przez dwa tygodnie od 2 listopada o godz. 17.30 przed Mszą Św. W Uroczystość Wszystkich Świętych i przez Oktawę uroczystości do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej), celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym jeśli pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myślach pomodli się za zmarłych.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca listopada. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Świętej. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2024 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

6. W CKiS na ul. Chopina w Pruszczu Gdańskim 2.11 o godz. 15.00 będzie wyświetlany film ,,Ulmowie błogosławiona rodzina” film nie jest normalnie wyświetlany w kinach, został specjalnie sprowadzony na dwa seanse.

7. Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj można złożyć ofiarę do specjalnej puszki na pomoc w odbudowie spalonego domu w Rokitnicy. We wrześniu doszło do pożaru, w którym zginęła 4-letnia Marika. Mieszkańcy wielorodzinnego domu liczą na pomoc w odbudowie dachu.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message