Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła 29.10.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze w kaplicy przed południem o godz. 8.00 i 10.00 a na cmentarzu starym w Pruszczu o godz. 14.00 i nowym o godz. 15.00. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących jeżeli nawiedzi się cmentarz i pomodli się za zmarłych.  W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny a w sobotę – wspomnienie Św. Karola Boromeusza.

2. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Juszkowie. Proszę przynieść ze sobą znicze, które zapalimy po modlitwie różańcowej przy kaplicy – ossuarium.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada. W piątek przed południem od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a od godz. 16.30 do 17.30 okazja do spowiedzi. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, poświęcone Niepokalanemu Sercu NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca.

4. Zapraszamy na ostatnie w październiku nabożeństwa różańcowe po Mszy o godz. 18.00

5. Do skarbony na filarze przy wyjściu można składać kartki z wypominkami za zmarłych. Do połowy listopada będziemy modlić się za zmarłych tradycyjnie na Mszach Świętych a ponadto na różańcu połączonym z wspominkami: w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w niedziele i soboty po Mszy o godz. 8.00 a w dni powszednie przed Mszą wieczorną  o godz. 17.30

6. W ubiegłą niedziele do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 744,11 zł. oraz 10 centów. Na fundację papieską Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1052,80 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Można już zamawiać intencje na rok 2018.

9. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message