Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła 28.10.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy X dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. W Polsce przeprowadzana jest akcja ,,Pakistan – przerwać milczenie”. Można wysłać SMS o treści RATUJE pod numer podany na ulotce i na plakacie w gablotce (72405). W kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy: w czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych ( Msze Św. w tym dniu w naszej kaplicy tylko o godz. 8.00 i 10.00. Na cmentarzu starym w Pruszczu Gdańskim o godz. 14.00 a na nowym o godz. 15.00, nie będzie Mszy o godz. 11.30 i 18.00), w piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny (Msze Św. w naszej kaplicy w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00). Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej), celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myślach pomodli się za zmarłych. Różaniec połączony z wypominkami od piątku 2 listopada przed Mszą Św. o godz. 17.30 a w sobotę po Mszy o godz. 8.00 Różaniec z wypominkami będzie odmawiany do środy 14 listopada. W niedziele wypominki podczas Mszy Świętych. Wypominki można składać do skarbony na filarze przy wyjściu z kaplicy. W piątek 2 listopada rozpocznie się nowenna modlitewna przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

2. Zapraszamy na tradycyjne ostatnie już w październiku nabożeństwa różańcowe. Codziennie po wieczornej Mszy Św.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz niedziela miesiąca listopada. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania). W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie Żywego Różańca.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 18.00

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

6. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebrano 582,70 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Nasza parafia i parafia z Giemlic organizuje autokarową pielgrzymkę do Francji (Sanktuaria Francji – Paryż, La Salette, Lourdes i inne). Termin od 27 maja do 04 czerwca 2019 r. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablotce.

8. Młodzież starsza (klasy III gimnazjalne i szkoła średnia) ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 18.45. Grupa młodzieżowa Oazy (młodzież z klas od 6 do 8) ma swoje spotkanie we wtorki w salce o godz. 18.45. Grupy są otwarte – zapraszamy na spotkania.

W miniony tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Beatę Kruk z ul. Raduńskiej.   Wieczny odpoczynek …

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message