Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła 2016.10.23.

1. Dzisiaj przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. W sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach, prosząc o Boże błogosławieństwo i siły do pracy w tym ważnym dziele.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w piątek święto – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce w październiku są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie w dni powszednie przed Mszą Św. o 16. 30 a w sobotę o godz. 8.00, w niedziele po Mszy o godz. 8.00

3. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

4. Wyłożone są tradycyjne kartki na wypominki za zmarłych, które będzie można złożyć do skarbony przy ołtarzu.

5. Mamy za sobą wspaniałą uroczystość odpustową. Ks. Abp Sławoj Leszek Głodź w poniedziałek telefonicznie podziękował za przygotowanie uroczystości, kazał pozdrowić parafian (co niniejszym czynię) i wsparł nasze dzieło budowy ofiarą materialną. Ks. Arcybiskup docenił zapał i zaangażowanie mieszkańców Juszkowa i szczególnie docenił liczny udział w liturgii. Dla mnie te słowa miały wielkie znaczenie, bo świadczą że jest w nas potencjał i poradzimy sobie z wyzwaniem jakim jest budowa świątyni. Ze swojej strony chciałbym jeszcze raz podziękować Wam za tę wspaniałą uroczystość. Niech nikt nie czuję się pominięty a Pan Bóg niech wynagrodzi Wasze poświęcenie i Wasz trud. Nie sposób wymieniać wszystkich ale trzeba wspomnieć o Straży Gminnej i Strażakach pilnujących porządku. O Służbie Liturgicznej Ołtarza i osobach zaangażowanych w liturgię Mszy Świętej: śpiew i gra, czytania i modlitwy oraz asyście liturgicznej i sztandaru. Podziękowanie kieruję na ręce pana sołtysa Karola Karca – samorządowcom: za świetlicę gminną, festyn i koncert zespołu Jagódki. W świetlicy odbył się obiad dla księży i zaproszonych gości, przygotowany przez panie z naszej parafii, na ręce pani Doroty i Agnieszki, wam wszystkich bardzo dziękuję. Pani Ania niezawodnie wespół z innymi osobami przygotowały kapliczkę i udekorowały ją kwiatami. Między innymi możemy podziwiać piękny krzyż procesyjny, podstawę pod świece na ołtarzu, stojak pod paschał i tablicę, w której znajduje się nasz parafialny sztandar. Wiele osób przygotowywało uroczystość na wielu frontach za co niezmiernie dziękuję. Chciałbym podziękować całemu Komitetowi Budowy Kościoła za pracę i poświęcenie. Budowa kaplicy, przygotowanie i uporządkowanie placu kościelnego, budowa dzwonnicy, ustawienie i oporządzenie krzyża to naprawdę wielkie dzieło. Dlatego na ręce pana Zenona Literskiego wszystkim członkom Komitetu bardzo dziękuję. Na zakończenie szczególnie chciałbym podziękować panu Witoldowi Drozdowi za inspirowanie i doradzanie jak przygotować i zorganizować uroczystość odpustową.

6. Zebraliśmy do skarbon na dzwon do tej pory – 1167 zł. i na kwiaty – 884 zł. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message