Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego i nasz drugi, historyczny odpust parafialny ku czci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – święto Św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek przypada wspomnienie dowolne Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w naszej parafii wyprzedziliśmy ten obchód liturgiczny ale w parafii Bł. M. Kozala i Bł. Ks. Jerzego w Pruszczu Gd. w tym dniu odbędzie się uroczystość odpustowa i jubileuszowa z okazji  30-lecia parafii i 45-lecia kapłaństwa Ks. dziekana Jerzego Pobłockiego (w tym dniu wyjątkowo wieczorna Msza zostanie odprawiona o godz. 17.00, a różaniec odmówiony przed Mszą czyli o 16.30). W piątek – wspomnienie Św. Jana Kantego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. Dzieci pierwszokomunijne a także młodsze i starsze zapraszam szczególnie w środy na nabożeństwo różańcowe.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

5. Za tydzień w niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. Do skarbony na  filarze przy wyjściu można składać kartki z wspominkami za zmarłych.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy + Annę Stefańską l. 29 z ul. Storczykowej.  Wieczny odpoczynek …

Inne informacje

Send Us A Message