Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W Kościele w Polsce obchodzimy 18 Dzień Papieski a po Mszach jest prowadzona przez młodzież tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust ku czci naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30 W kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy: poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, w środę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek – święto Św. Łukasza Ewangelisty a w sobotę – wspomnienie Św. Jana Kantego.

2. Zapraszamy na tradycyjne w październiku nabożeństwa różańcowe. Codziennie po wieczornej Mszy Św. a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00 W środy na nabożeństwa szczególnie zapraszamy dzieci.

3. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 18.00

4. W poniedziałki o godz. 18.45 zapraszamy do salki na spotkanie młodzież starszą – klasy III gimnazjalne i szkoła średnia. Grupa młodzieżowa Oazy ma swoje spotkanie we wtorki w salce o godz. 18.45. Zapraszamy młodzież z klas od 6 do 8.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

6. Na skarbonie przy wyjściu z kaplicy są kartki na wypominki za zmarłych.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy: + Bogdana Florkowskiego z ul. Uroczej oraz + Mariana Piekarskiego z ul. Kwiatowej.   Wieczny odpoczynek …

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na grudzień 2023 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za osoby z niepełnosprawnościami. Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które

Send Us A Message