Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego a w Kościele w Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski. Przed kaplicą młodzież zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prowadzi kwestę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek – święto św. Łukasza ewangelisty. Za tydzień w niedziele będziemy w naszej parafii przeżywać odpust Bł. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy w piątek o godz. 20.00 na modlitewne czuwanie przygotowane przez zespół i członków Kościoła Domowego, które przygotuje nas na nasze parafialne święto. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi ks. prałat Piotr Tworek, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej z Gdańska Żabianki.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy wieczornej, a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W poniedziałki zaproszenie szczególnie kieruję do dzieci i także do tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii.

3. Za tydzień na Mszę o godz. 11.30 szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w 2020 roku.

4. Młodzież z klas VIII SP zapraszamy na spotkania przygotowujące do Bierzmowania w tym tygodniu: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00

5. Zapraszamy na spotkania Oazy młodzieżowej: w poniedziałek po Mszy wieczornej (grupa starsza – młodzież ze szkoły średniej), a we wtorek po Mszy (grupa młodsza – młodzież z klas od VI do VIII SP).

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

7. Za tydzień w niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

8. Do skarbony na filarze przy wyjściu z kaplicy można składać wypominki za zmarłych.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message