Ogłoszenia parafialne –  XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie liturgiczne Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W przyszłą niedzielę, 16 października będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci Bł. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Wojciecha Konkola. W tym dniu będziemy również obchodzić kolejny dzień Papieski i zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W sobotę 15 października o godz. 19.00w parafii Bł. M. Kozala w Pruszczu Gd. odbędzie się Muzyczny Wieczór Papieski, jako dziękczynienie za dar papieża Polaka. Zapraszamy.

2. Rozpoczął się październik m-c różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00 W poniedziałki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z naszej parafii. W czwartek 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania.

4. W najbliższą sobotę 15 października w naszej parafii odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu X. Serdecznie zapraszamy całą rodzinę Ruchu Światło-Życie a więc kręgi Domowego Kościoła, Młodzież Oazową oraz Dzieci Boże wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tym święcie Ruchu. Zapraszamy także małżeństwa, które może chciałyby przyłączyć się do Domowego Kościoła. W programie jest przewidziana w tym dniu Eucharystia.

Początek w Kościele o godz. 15:00.

5. Serdecznie zapraszamy małżeństwa sakramentalne na Program JA+TY=MY, który odbędzie się w dniach 22-23 października w Szkole Podstawowej im. św. Jana de la Salle, ul. Słowackiego 101 w Gdańsku. Poprowadzą go ks. Krzysztof Ławrukajtis i pary trenerskie Fundacji Pomoc Rodzinie. Godziny zajęć:  sobota 8.00-21.00, niedziela 9.00-18.00 – w tym Msza św. Szczegóły na https://programy.fpr.pl/event/22-23-pazdziernika-program-1-ja-tymy-w-gdansku/

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message