Ogłoszenia parafialne –  XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Leona, w piątek – wspomnienie Św. Marcina z Tours a w sobotę – wspomnienie Św. Jozafata.

2. We wtorek 8 listopada zapraszamy na Mszę w intencji zmarłych parafian, szczególnie w minionym roku a także za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Juszkowie. Proszę o przyniesienie ze sobą zniczy, które po Mszy zapalimy przy pomniku nieistniejącego cmentarza.

3. W piątek w Święto Niepodległości 11 listopada zapraszamy na Msze w intencji Ojczyzny tradycyjnie o godz. 10.00. Nie będzie Mszy wieczornej a różaniec z wypominkami odmówiony będzie o godz. 9.30 Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda udziela dyspensy od pokarmów mięsnych w Święto Niepodległości.

4. Na skarbonie przy wyjściu z kaplicy oraz z kościoła znajdują się kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki można składać do skarbony. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany przez dwa tygodnie od 2 listopada do 15 listopada o godz. 17.30 przed Mszą Św. a w sobotę po Mszy o godz.8.00

5. Dzisiaj po Mszy 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej przygotowującej się do Bierzmowania.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zaprasza na gminne obchody 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Rozpoczną się one o 8:30 Mszą za Ojczyznę w kościele parafii Św. Mikołaja w Łęgowie. Następnie korowód niepodległościowy uda się do Szkoły Podstawowej w Łęgowie, gdzie zaplanowano koncert Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański Jagódki, Chóru Soli Deo z Rotmanki oraz występy uczniów. O godz. 12 w Szkole Podstawowej w Straszynie rozpocznie się bicie gminnego rekordu w uprawianiu sportu nieprzerwanie przed 24 godziny na dobę. W dyscyplinach sportu sprawdzą się mieszkańcy, samorządowcy i zaproszeni goście, w tym gwiazdy sportu. Zakończenie imprezy nastąpi o godz. 12:00 kolejnego dnia, czyli 12 listopada.

 Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message