Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2016r..

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera a w sobotę wspomnienie – Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce w październiku są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie w dni powszednie przed Mszą Św. o 16. 30 a w sobotę o godz. 8.00, w niedziele po Mszy o godz. 8.00.
 3.  W czwartek 13 października przypada dzień fatimski, zapraszamy na różaniec o 16.30. W parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu w czwartek o godz. 17.00 rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Miłości Boga z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi wspólnota Źródło Wody Żywej z Gdańska. Więcej informacji na plakatach.
 4. Za tydzień 16 października będziemy obchodzić pierwszą, historyczną uroczystość odpustową ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 12.00 rozpocznie się tutaj na placu uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Zostaną poświęcone dzwony, krzyż, sztandar parafii i plac na którym będziemy budować kościół. Po Mszy na boisku przy świetlicy gminnej o godz. 15.00 rozpocznie się jesienny festyn parafialny, który będzie dla nas okazją do wyrażenia radości z tego że jesteśmy wspólnotą parafialną i przeżywamy swoje święto. Atrakcje festynowe będą podobne jak na dożynkach gminnych. Między innymi wystąpi zespół ,,Jagódki”.
 5. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę będzie Msza Św. tylko o godz. 8.00 i 12.00. Kto chciałby skorzystać z sakramentu pokuty, będzie miał okazje do tego w piątek od 15.30 do 16.30 W czasie uroczystości będzie zamknięta ul Lipowa od strony kapliczki, proszę aby parkować samochody na ul Kasztanowej i Raduńskiej, może być ciasno… Kto dysponuje jeszcze ławkami, które by nam służyły w czasie uroczystości, to proszę je dostarczyć na plac w sobotę przed odpustem.
 6. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża. Ks. Proboszcz Stanisław prosi o sumienną obecność na spotkaniach.
 8. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski i tradycyjnie możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. Zebraliśmy do skarbon na dzwon – 512 zł. i na kwiaty – 766,50 zł. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message