Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w piątek – wspomnienie liturgiczne Bł. Honorata Koźmińskiego oraz dzień Fatimski.

2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W poniedziałki zapraszamy na różaniec szczególnie dzieci z naszej parafii. W poniedziałek 20 minut przed Mszą zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby być ministrantami

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00  spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej do sakramentu Bierzmowania w 2024 roku.

4. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00.

5. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać coroczny odpust parafialny ku czci Bł. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30 zostanie odprawiona przez ks. kanonika Piotra Zygmunta wiceoficjała Trybunału Metropolitarnego Diecezji Gdańskiej. Również w niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II cywilizacja życia” Młodzież z naszej parafii przeprowadzi zbiórkę pieniężną do puszek na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia.

6. Zapraszamy na rodzinną procesję różańcową, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 13.00 Mszą Św. w kościele Św. Józefa w Gdańsku a później przejdzie trasą (1,5 km) obok kościoła Św. Katarzyny, Św. Mikołaja, bazyliki Mariackiej i kościoła Św. Piotra i Pawła gdzie zakończy się koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30

7.  Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój kaplicy oraz kościoła.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message